[ad_1]

این سوپراسپرت بر اساس لامبورگینی دیابلو ساخته و تنها ۱۷ نمونه از آن تولید شد که حالا یکی از آن‌ها با کارکرد ۷ هزار کیلومتر برای فروش گذاشته شده است.

شرکت سوپراسپرت‌سازی آمریکایی وکتور بیشتر به خاطر اولین محصول خود یعنی سوپرکار W8 شهرت دارد. این خودرو با ظاهر فوق‌العاده، کابین مشابه جنگنده و پیشرانهٔ V8 توئین توربو، توجهات زیادی را به خود جلب کرد. بااین‌حال، W8 تنها سوپراسپرتی نبود که وکتور ساخت و مدلی بنام M12 هم در کارنامهٔ این شرکت دیده می‌شود. برخلاف W8 که از شاسی و پیشرانهٔ اختصاصی وکتور استفاده می‌کرد، M12 بر اساس لامبورگینی ساخته شد.

در سال ۱۹۹۴، شرکت اندونزیایی مگاتک که در آن زمان مالک لامبورگینی بود، وکتور را هم خرید و بدین ترتیب بود که M12 بر اساس نسخه‌ای کشیده از شاسی لامبورگینی دیابلو ساخته شد. در سینهٔ سوپراسپرت جدید وکتور هم موتور ۵.۷ لیتری V12 لامبورگینی با ۵۰۰ اسب بخار قدرت و ۵۷۵ نیوتن متر گشتاور قرار گرفت که به یک گیربکس پنج سرعته دستی متصل شده بود. هرچند M12 بر اساس لامبورگینی ساخته شده بود اما بدنهٔ فایبرگلاس آن همچنان بسیار شبیه یک وکتور به نظر می‌رسید و با دماغهٔ گوه‌ای شکل، درهای پنج‌ضلعی و شیشهٔ جلوی خمیده، خویشاوندی خود با W8 را نشان می‌داد.

وکتور M12 در دههٔ ۹۰ آن‌قدر چشمگیر بود که توجه مطبوعات خودرویی سراسر جهان مثل تاپ گیر را به خود جلب کرد و در قسمتی از تاپ گیر که در اواسط دههٔ ۹۰ پخش شد، جرمی کلارکسون با آن رانندگی کرد. حال دقیقاً همان خودرو برای فروش گذاشته شده است. این نمونهٔ خاص پس از حضور در تاپ گیر، توسط شخصی خریداری شد که ۱۳ سال آن را نگه داشت. این M12 در سال ۲۰۱۸ درحالی‌که تنها ۸۰۰ کیلومتر کار کرده بود به دست مالک کنونی رسید و کارکرد آن در حال حاضر نیز فقط ۷ هزار کیلومتر است.

مالک فعلی اصلاحاتی روی این خودرو انجام داده تا وضعیت آن را بهتر کند. به‌عنوان‌مثال، سپر جلو و عقب برای برطرف کردن ترک‌ها و خوردگی‌ها دوباره رنگ شده، سیستم فرمان هیدرولیک اصلاح شده، ترمزها تقویت شده و سیستم اگزوز با یک نمونهٔ جدید جایگزین شده است اما لوله‌های اگزوز اصلی هم همراه با خودرو ارائه می‌شوند؛ بنابراین، M12 موردبحث هم‌اکنون در شرایط خوبی قرار داشته و سالم است. از این سوپراسپرت غیر از سه پروتوتایپ، تنها ۱۴ نمونهٔ تولیدی ساخته شد که این خودروی قرمزرنگ نمونهٔ چهارم است. بالاترین قیمتی که تا این لحظه برای وکتور M12 پیشنهاد شده ۲۳۱ هزار دلار است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۲ رای[ad_2]

Source link