[ad_1]

وسپا برای گرامیداشت ۱۴۰ سالگی کمپانی مادر خود یعنی پیاجیو نسخه‌ای سفارشی از موتورسیکلت خود را رونمایی کرده است.

شرکت پیاجیو در سال ۱۸۸۴ میلادی تأسیس شده است. وسپا که زیرمجموعه این گروه ایتالیایی به شمار می‌رود در حرکتی نمادین ۱۴۰ دستگاه از اسکوتر مشهور خود را تولید خواهد کرد. وسپا می‌گوید این موتورسیکلت‌ها تنها از ۱۸ تا ۲۱ آوریل قابل سفارش هستند یعنی همان تاریخی که رالی روزهای جهانی ۲۰۲۴ وسپا برگزار می‌شود.

اما این اسکوتر سفارشی بر اساس وسپا GTV شکل گرفته و بنابراین در بطن خود پذیرای پیشرانه تک سیلندر ۴ سوپاپه آب خنک با ۲۴ اسب بخار قدرت است. به این ترتیب موتورسیکلت یاد شده به قوی‌ترین پیشرانه تاریخ وسپا مجهز می‌شود. اگرچه GTV همان شکل کلاسیک خود را حفظ کرده اما از داشبورد دیجیتال، استارت بدون کلید، کنترل کشش، ترمز ضد قفل و سیستم ارتباطی وسپا MIA سود می‌برد.

موتورسیکلت سفارشی وسپا از بدنه‌ای با رنگ‌های سفید و آبی سود می‌برد. این رنگ‌ها نشان دهنده هویت خود پیاجیو هستند. رنگ‌های بدنه روی صندلی‌ها و رینگ‌ها نیز دیده می‌شوند درحالی‌که اگزوز و استراحت گاه پای سرنشین به رنگ مشکی درآمده‌اند. نهایتاً باید گفت هر دستگاه از این اسکوترها دارای پلاک شماره‌دار ویژه در بدنه خواهد بود. همچنین وسپا می‌گوید لوگوی خاص ۱۴۰ سالگی نیز در این موتورسیکلت‌ها بکار خواهد رفت. شرکت یاد شده قیمت موتورسیکلت GTV سفارشی سالگرد ۱۴۰ سالگی پیاجیو را منتشر نکرده اما با توجه به سقف تولید ۱۴۰ دستگاهی می‌توان مطمئن بود قیمت آن بالاتر از بهای حدود ۸۵۰۰ دلاری نسخه استاندارد وسپا باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۴ رای[ad_2]

Source link