[ad_1]

پائولو پینین فارینا رئیس یکی از مشهورترین کمپانی‌های ایتالیایی در سن ۶۵ سالگی و در شهر تورین درگذشت.

این کمپانی با انتشار بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد ایلاریا پینین فارینا همسر او، جیورجیا جیانولیو مادر و ۵ فرزندش در زمان درگذشت پائولو پینین فارینا بر بالینش حاضر بوده‌اند. سیلویو آنگوری مدیرعامل کمپانی موردبحث می‌گوید:

همه ما از پائولو به خاطر علاقه فوق‌العاده‌اش به شرکت و حمایت پرشور از تاریخ و هویت پینین فارینا، چه از نظر سبک و استایل و چه از نظر انتخاب‌های اخلاقی و رفتاری بسیار ممنونیم.

پائولو پینین فارینا ۲۸ آگوست ۱۹۵۸ در تورین ایتالیا به دنیا آمد. او یکی از فرزندان شناخته شده این خانواده محسوب می‌شود و باتیستا پینین فارینا پدربزرگش شرکت کاروزریا پینین فارینا را در سال ۱۹۳۰ تأسیس کرده است. همان‌طور که می‌دانید این خانه طراحی سهم بسیار زیادی در طراحی برخی از جذاب‌ترین و ماندگارترین خودروهای دنیا داشته است.

بحث جانشینی در پست‌های مهم و کلیدی همیشه موضوعی حاشیه‌ساز بوده است. آندرا پینین فارینا برادر پائولو در سال ۲۰۰۸ و در حادثه تصادف با وسپای خود کشته شد و پائولو جای او را به عنوان رئیس هیئت‌مدیره گرفت. البته پائولو پس از دریافت مدرک مهندسی مکانیک از دانشگاه پلی تکنیک تورین برای شرکت‌های کادیلاک، هوندا و جنرال موتورز کار کرده و پس از آن بود که در سال ۱۹۸۲ به شرکت خانوادگی خود ملحق شد.

اگرچه کمپانی پینین فارینا بیشتر به خاطر حضور در دنیای خودرو شناخته می‌شود و بیش از ۶۰۰ خودرو که اکثرا نشان فراری دارند را طراحی کرده اما این شرکت به کار طراحی صنعتی نیز می‌پردازد. پائولو پینین فارینا در زمینه طراحی لوازم خانه، معماری و دریایی و هوانوردی نیز فعالیت کرده است. او کاراکتر آرام‌تری نسبت به برادر پرانرژی خود داشت و گفته می‌شود حس خونسردی بالای خود را از پدرش به ارث برده است. توانایی‌های مدیریتی او باعث شد پینین فارینا بتواند از بحران مالی ۲۰۰۸ به ‌سلامت عبور کند. در سال‌های اخیر شرکت پینین فارینا بخش خودروسازی را نیز به زیرمجموعه‌های خود اضافه کرد. همان‌طور که می‌دانید هایپرکار باتیستا جزو مشهورترین محصولات پینین فاریناست که به افتخار پدربزرگ پائولو نام‌گذاری شده است. او چند سال قبل گفته بود:

باتیستا فردی است که یک در میلیون دیده می‌شود. برای موفق بودن شما نیازمند سه چیز هستید: استعداد، تعهد و به دنیا آمدن در زمان درست و بزرگ شدن در مکان درست. پدربزرگ من در سال ۱۸۹۳ و در توربین به دنیا آمد و اطراف او را افراد با استعدادی گرفته بودند که به آینده خودرو فکر می‌کردند. با وجود این سه ویژگی موفقیت به سراغ شما می‌آید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۲ رای[ad_2]

Source link