[ad_1]

فرونترا کراس‌اووری بزرگ‌تر از اوپل موکا است که بر اساس نسل آیندهٔ سیتروئن C3 ایرکراس ساخته شده با پیشرانه‌های بنزینی هیبریدی و الکتریکی عرضه خواهد شد.

اوپل اولین تصاویر رسمی از کراس‌اوور کاملاً جدید فرونترا را منتشر کرده است. این خودرو که جایگزین اوپل کراس‌لند قدیمی خواهد شد، اشتراکات فراوانی با نسل آیندهٔ سیتروئن C3 ایرکراس دارد. هرچند این خودرو کراس‌اوور جدیدی است اما از نامی قدیمی استفاده می‌کند. اوپل اولین بار از نام فرونترا بین سال‌های ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۸ برای شاسی‌بلندی بر اساس ایسوزو MU استفاده کرد. سپس نسل دوم این خودرو به بازار آمد و تا سال ۲۰۰۴ عرضه شد؛ بنابراین، این مدل جدید نسل سوم فرونترا محسوب می‌شود که از شخصیت آفرودی پیشینیان خود فاصله گرفته و بیشتر روی کارایی تمرکز دارد.

فرونترا روی پلت‌فرم CMP استلانتیس ساخته شده و بدنهٔ یکسانی با نسل بعدی سیتروئن C3 ایرکراس خواهد داشت. بااین‌حال، اوپل با طراحی خاص خود در جلو و عقب، ظاهر فرونترا را به موکا شبیه کرده است. در جلوی خودرو شاهد چراغ‌های LED ساده‌ای هستیم که در کنار جلوپنجرهٔ موسوم به ویزور کلاه کاسکت، نمای آشنای محصولات جدید اوپل را ایجاد کرده است. طراحان اوپل برای عقب فرونترا هم با ستون‌های C پهن و چراغ‌های دوقسمتی، نمای جذابی را ایجاد کرده‌اند. سپر مشکی و خاکستری هم تکمیل‌کننده نمای این قسمت است.

مثل اکثر خودروهای مدرن، فرونترا در داخل از فضایی ساده بهره می‌برد اما هنوز هم برخی دکمه‌های فیزیکی را حفظ کرده است. دو نمایشگر ۱۰ اینچی برای صفحه آمپر و سیستم اطلاعاتی-سرگرمی به همراه غربیلک فرمان سه پره، روکش پارچه‌ای صندلی‌ها، پلاستیک سیاه فراوان و پد شارژر بی‌سیم هم از دیگر ویژگی‌های کابین این کراس‌اوور آلمانی هستند. صندوق بار فرونترا ۴۶۰ لیتر ظرفیت دارد که با خواباندن صندلی‌های عقب این رقم به ۱۶۰۰ لیتر افزایش پیدا خواهد کرد.

اوپل فعلاً فقط خبر از عرضهٔ فرونترا با پیشرانه‌های درون‌سوز هیبریدی خفیف و تمام الکتریکی داده و مشخصات کامل اعلام نشده است ولی با توجه به دیگر محصولات استلانتیس روی پلت‌فرم CMP، به‌راحتی می‌توانیم موتورهای این کراس‌اوور جدید را حدس بزنیم. به‌احتمال‌زیاد، نسخهٔ پایهٔ فرونترا با یک پیشرانهٔ ۱.۲ لیتری بنزینی توربوشارژ هیبریدی خفیف عرضه خواهد شد درحالی‌که نسخهٔ الکتریکی به یک موتور الکتریکی در جلو مجهز خواهد بود. این خودرو که در سبد محصولات اوپل بین موکا و کراس‌اوور بزرگ‌تر گرندلند قرار خواهد گرفت، تابستان امسال راهی بازار خواهد شد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۲ رای[ad_2]

Source link