[ad_1]

موتور قدرتمند، ظاهر تازه، ویژگی‌های لوکس بی‌شمار تنها بخشی از المان‌های تاثیرگذار این خودرو به شمار می‌رود.

نسل دوم کوپه AMG GT این بار با دستی پر معرفی شد. ظاهر جذاب، راندمان نرم‌تر و نزدیکی بیشتر آن به یک کوپه-گرن‌تورر باعث شد تا محصولی متفاوت‌تر نسخه پیشین یعنی AMG GTR باشد. این خودرو با قیمت کمتر از ۱۸۰ هزار دلار، جایی پایین‌تر از کوپه لوکس و اسپرت SL قرار می‌گیرد و دیگر قصدی برابر رقابت مستقیم با پادشاه این کلاس، پورشه ۹۱۱ ندارد؛ بلکه روی خواسته اصلی مشتریان مرسدس یعنی رانندگی لوکس و دلپذیر تمرکز دارد.

مدل ۲۰۲۴ این خودرو با تجهیز به موتور ۴ لیتری تویین توربو توان تولید ۵۸۵ اسب بخار قدرت و ۸۰۰ نیوتن‌متر گشتاور را دارد. این موتور ۸ سیلندر V شکل قدرتش را از طریق یک جعبه‌دنده ۹ سرعتی خودکار به هر چهار چرخ منتقل می‌کند. موتور قدرتمند این خودرو می‌تواند بدنه ۱,۹۰۰ کیلوگرمی آن را در ۳.۱ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلوگرم برساند.

هرچند روح AMG GT و حتی کوپه SLS هنوز در این خودرو وجود دارد اما ظاهر آن با تکیه بر زبان طراحی جدید مرسدس برای مدل‌های ۲۰۲۴، تغییر کرده است. دماغه خودرو کمی پایین‌تر آمده، چراغ‌ها به‌روزرسانی شده‌اند، ستون C به‌شکلی یکدست‌تر به صندوق وصل شده، خروجی هوای جانبی بزرگ‌تر شده و… تا این خودرو بیش‌ازپیش نگاه طرفداران را به خود جلب کند.

کابین AMG GT63 2024 با انواع امکانات لوکس مرسدس پر شده است. دو نمایشگر بزرگ به‌همراه المان‌های آشنایی چون کنترل‌کننده بزرگ نمایشگر در کنسول میانی، خروجی‌های گرد هوا به‌شکل توربین و فرمان جدید مرسدس، همه‌وهمه ظاهری ویژه اما آشنا به این کوپه تازه بخشیده است.

زندگی این کوپه به نسخه‌های AMG 43 و AMG63 ختم نخواهد شد و احتمالا در آینده شاهد معرفی نمونه GT3 آن هم باشیم تا بتواند جای مرسدس AMG را در بازار خودروهای مسابقه‌ای و در برابر رقبایی چون فراری، پورشه و آستون‌مارتین تثبیت کند. در ادامه می‌توانید ویژگی‌های ظاهری، کابین و صدای این کوپه دوست‌داشتنی را در قالب یک ویدئو تماشا کنید. نظر شما درباره محصول تازه مرسدس چیست؟ آیا مرسدس با سیاست تازه خود می‌تواند فروش AMG GT را افزایش دهد؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۲ رای[ad_2]

Source link