[ad_1]

مازراتی گرن‌کابریو فولگوره، کانورتیبل برقی باشکوهی است که نسخه روباز گرن‌توریسمو فولگوره محسوب می‌شود و در قوای محرکه و بسیاری از دیگر قسمت‌ها با آن اشتراک دارد.

برجسته‌ترین ویژگی گرن‌کابریو فولگوره سقف پارچه‌ای جمع شونده است که تا سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت ظرف ۱۴ ثانیه باز یا بسته می‌شود. این سقف در پنج رنگ مختلف مثل آبی و خاکستری قابل انتخاب خواهد بود. برای این ماشین همچنین رینگ‌های ۲۰ یا ۲۱ اینچی هم ارائه می‌شود که امکان سفارش لاستیک‌هایی با مقاومت غلتشی کم هم برای آن‌ها وجود دارد.

در داخل خودرو خریداران از صفحه آمپر دیجیتالی ۱۲.۲ اینچی، نمایشگر اطلاعاتی-سرگرمی ۱۲.۳ اینچی و صفحه‌نمایش ۸.۸ اینچی در پایین بهره‌مند می‌شوند که با غربیلک D شکل با گرم‌کن و شیفترهای آلومینیومی همراه است. ازجملهٔ دیگر ویژگی‌های داخلی برجستهٔ گرن‌کابریو فولگوره هم می‌توان به گرم‌کن گردن، سیستم صوتی Sonus faber و ساعت دیجیتالی اشاره کرد که سه طرح مختلف دارد می‌تواند قطب‌نما، کرنومتر و G متر را هم نشان دهد. همچنین کابین خودرو قابلیت سفارشی‌سازی بالایی دارد و می‌تواند با موارد پایداری مثل اکونایل پوشیده شود. این یک نایلون بازیافتی است که از چیزهایی مثل فرش‌ها و تورهای ماهیگیری بازیافتی ساخته می‌شود.

مثل نسخهٔ کوپه، در اینجا هم شاهد سه موتور الکتریکی هستیم که یکی در جلو و دوتای دیگر در عقب نصب شده و سامانهٔ چهارچرخ محرک را فراهم می‌کنند. حداکثر خروجی این موتورها در حالت مکس‌بوست به ۸۳۰ اسب بخار قدرت و ۱۳۵۰ نیوتن متر گشتاور می‌رسد اما این رقم در حالت استاندارد ۷۵۰ اسب بخار خواهد بود. به لطف این نیرو، گرن‌کابریو فولگوره ظرف ۲.۸ ثانیه از صفر به سرعت می‌رسد و می‌تواند به حداکثر سرعت ۲۹۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. به لطف یک پکیج باطری ۹۲.۵ کیلووات ساعتی نیز خودرو می‌تواند با هر بار شارژ کامل بین ۴۲۰ تا ۴۵۰ کیلومتر را طی کند.

این کانورتیبل برقی از قابلیت شارژ سریع ۲۷۰ کیلوواتی هم بهره می‌برد که با تنها پنج دقیقه شارژ می‌تواند امکان پیمودن تا ۱۰۰ کیلومتر را فراهم کند. این شارژر سریع همچنین ظرف ۱۸ دقیقه باطری‌ها را از ۲۰ تا ۸۰ درصد شارژ می‌کند. مازراتی برای این خودرو پنج حالت رانندگی مختلف بنام‌های GT، اسپرت، کورسا و مکس رنج را در نظر گرفته است که GT حالت پیش‌فرض است و تجربهٔ رانندگی سنتی یک گرند تورر را فراهم می‌کند. از سوی دیگر، کورسا افراطی‌ترین حالت است و قدرت کامل موتورهای الکتریکی را در اختیار راننده قرار می‌دهد.

مازراتی گرن‌کابریو فولگوره سال آینده وارد بازار ایالات‌متحده خواهد شد و قطعاً قیمت گرانی خواهد داشت زیرا قیمت نسخهٔ بنزینی تروفئو از ۲۰۳ هزار دلار آغاز می‌شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۲ رای



[ad_2]

Source link