[ad_1]

تماشای رسوب‌زدایی و بازسازی خودرو با استفاده از لیزر جزو لذت‌بخش‌ترین کارها برای یک ماشین باز خواهد بود.

کاربرد لیزر در رسوب‌زدایی

زدودن زنگ‌زدگی با استفاده از لیزر نزدیک‌ترین چیز به جادوی واقعی است. استفاده از لیزر باعث شده این تویوتا ۴ رانر قدیمی و زنگ زده به حدی جذاب باشد که انگار همین الان از خط تولید خارج شده است. اخیراً کانال یوتیوب I Am Detailing شانس رسوب‌زدایی و بازسازی تویوتا ۴ رانر نسل سوم را داشته است. این کانال برای فرایند موردبحث از ابزارهای پیشرفته استفاده کرده و پس از جدا کردن آلاینده‌ها و روغن روش یخ خشک را بکار گرفته است. همچنین پس از این مراحل یک دستگاه لیزر پرقدرت ۱۰۰۰ وات استفاده شده تا زنگ‌زدگی و رسوبات از بخش‌های زیرین بدنه جدا شوند. در ویدئوی منتشر شده می‌بینیم که قیمت این دستگاه لیزر بیش از ۱۰۰ هزار دلار ذکر می‌شود.

لیزر باعث می‌شود تمامی بخش‌های زیرین بدنه، توپی چرخ و… کاملاً پاک و تمیز شوند. علاوه بر استفاده از لیزر جهت زدودن زنگ‌زدگی از بخش‌های یاد شده، بخش‌هایی همچون روتورها و کالیپرهای ترمز جلو و کاسه ترمز عقب نیز با لیزر پاک می‌شوند. بی‌شک تماشای این فرایند برای تمامی عزیزان لذت‌بخش خواهد بود.

تویوتا ۴ رانر پس از فرایند یاد شده شسته شده و مشکلات رنگ بدنه رفع شده و پوشش سرامیکی روی آن کشیده می‌شود. با توجه به نتیجه نهایی این پروژه می‌توان گفت ظاهر ۴ رانر به حدی نو شده که انگار تمامی پانل‌های زیر بدنه مجدداً رنگ‌آمیزی شده‌اند. استفاده از لیزر سبب شده این ۴ رانر ۳۰ ساله زندگی جدیدی داشته باشد. تمامی بخش‌های فلزی و پلاستیکی و همچنین پانل‌های رنگ شده بی‌نقص به نظر می‌رسند. امیدواریم مالک خودرو همچنان با این ۴ رانر راهی مسیرهای صعب‌العبور شود و از همراهی با آن لذت ببرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۲ رای[ad_2]

Source link