[ad_1]

علاقه‌مندان طبیعت‌گردی انفرادی با ATV درحال افزایش هستند. از دید کارشناسان، کاوازاکی بروت فورس ۷۵۰ یکی از بهترین چهارچرخ‌های دنیا برای عبور از مسیرهای سخت خارج جاده است.

انواع ATV و کواد (Quad) دارای چهارچرخ هستند اما از نظر فنی، اشتراکات زیادی با موتورسیکلت دارند. سابقه‌ی تاریخی این نوع وسایل نقلیه دقیقا مشخص نیست، چراکه موتورسیکلت‌های سه چرخ و چهار چرخ محرک عقب، از اوایل قرن بیستم تولید شده‌اند. سال ۱۹۸۲ سوزوکی نخستین مدل تجاری ATV با چهارچرخ محرک (دو دیفرانسیل) را عرضه کرد و خیلی زود، برندهای موتورسیکلت‌ساز ژاپنی وارد این صنعت شدند. ATV  مخفف all-terrain vehicle است.

کاوازاکی بروت فورس 750 مدل 2024 نمای پوستر

هنوز در بسیاری از کشورهای دنیا، تردد ATV برای معابر شهری مجاز نیست؛ اما ساکنان روستا، نیروهای امدادی و علاقه‌مندان طبیعت‌گردی، این نوع وسایل را برای رانندگی خارج جاده استفاده می‌کنند. حتی مسابقات مختلف برای انواع ATV وجود دارد.

کاوازاکی بروت فورس 750 مدل 2024 نمای جانبی

مشابه دنیای موتورسیکلت، غالب بازار ATV  جهان هم در اختیار برندهای ژاپنی است. کاوازاکی برای این کلاس، دو محصول ویژه به نام‌های KFX و بروت فورس دارد. مدل KFX با حجم پیشرانه ۵۰ و ۹۰ سیسی، کوچک‌ و ارزان‌، مناسب کودکان یا نوجوانان است اما بروت فورس برای کاربری خاص و حرفه‌ای تولید می‌شود.

کاوازاکی بروت فورس 750 مدل 2024 نمای اصلی

یک موتور ۷۵۰ سی‌سی با قدرت ۵۱ اسب بخار و گشتاور ۵۸ نیوتن‌متر تولید می‌شود. این مدل، همراه گیربکس دو سرعته، قابلیت رانندگی محرک عقب یا چهارچرخ فعال دارد. وزن خالص بروت فورس ۷۵۰ حدود ۳۳۰ کیلوگرم است  در هر صد کیلومتر، ۴/۵ لیتر بنزین مصرف می‌کند. در بازار جهانی، بروت فورس ۷۵۰ آستانه قیمت ۱۲ هزار دلار دارد.

کاوازاکی بروت فورس 750 مدل 2024 نمای اسپرت

آنچه باعث محبوبیت ATV کاوازاکی طی سال‌های اخیر شده، قیمت مناسب، استهلاک پایین و قابلیت اطمینان در سفرهای طولانی است. این محصول از نظر قدرت، راحتی راننده، عملکرد قفل دیفرانسیل و سیستم تعلیق مستقل در جلو، استاندارد بالا مشابه دیگر مدل‌های ژاپنی دارد.

کاوازاکی بروت فورس 750 مدل 2024

طراحی بیرونی بروت فورس ۷۵۰ برای مدل ۲۰۲۴ تغییراتی داشته تا حس تهاجمی بیشتری به مخاطب منتقل شود. همچین چراغ‌های LED برای این محصول، روشنایی بسیار خوب مورد نیاز رانندگی در شب فراهم می‌کنند. ساختار نور، سه منبع دارد که طبیعتا در طرفین بدنه، ثابت و رو به جلو هستند اما روشنایی نصب شده روی فرمان با گردش این بخش، اطراف را روشن می‌کند.

نمایشگر دیجیتال TFT با اندازه‌ی ۴/۳ اینچ هم امسال به بروت فورس ۷۵۰ اضافه شده است تا راننده در تاریکی به اطلاعات فنی دسترسی داشته باشد. به لطف این مانیتور، مسیریابی ماهواره‌ای، ارتباط بلوتوث با گوشی هوشمند و بسیاری دیگر امکانات الکترونیک، فراهم می‌شود. وینچ، تایرهای ۲۷ اینچ CFT، چند محفظه کوچک برای حمل بار و گارد محافظ جلو در مدل‌های مختلف وجود دارند. البته خریدار می‌تواند از طریق شرکت سازنده، فهرست بلندی از انواع امکانات اضافی، شامل باکس‌های مخصوص حمل بار را سفارش دهد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۱ رای[ad_2]

Source link