[ad_1]

جی ام سی اعلام کرد قیمت وانت پیکاپ برقی سیرا دنالی کمتر از انتظارات قبلی و حدود ۱۰۰ هزار دلار خواهد بود.

زمانی که سیرا دنالی برقی اولین بار در اکتبر ۲۰۲۲ رونمایی شد شرکت سازنده اعلام کرد قیمت حدودی آن ۱۰۹ هزار دلار خواهد بود. این مبلغ برای مدل پرچم‌دار ادیشن ۱ اعلام شده بود، خودرویی که از دو موتور برقی با ۷۵۴ اسب بخار قدرت و شعاع حرکتی ۶۴۴ کیلومتر سود می‌برد. این خودرو قرار بود از اوایل سال جاری میلادی راهی بازار شود اما اوضاع تغییر کرده و به سمت بهبود یافتن حرکت کرده است.

باید گفت قیمت رسمی جی ام سی سیرا دنالی برقی حدود ۱۰۰ هزار دلار خواهد بود. سخنگوی این شرکت می‌گوید رقم اولیه اعلامی تنها تخمینی از قیمت نهایی بوده و نسخه نهایی تولیدی قیمت کمتری دارد. اگرچه جی ام سی اشاره‌ای به علت کاهش قیمت خودروی خود نکرده اما واضح است که چشم‌انداز بازار خودروهای برقی از ۱۸ ماه قبل تاکنون بسیار تغییر کرده است. برای مثال فورد قیمت و میزان تولید F-150 لایتنینگ را کاهش داده و تسلا سایبرتراک نیز نهایتاً با قیمتی بسیار بالاتر از قول‌های قبلی ماسک تولید شده است.

جی ام سی قول قابلیت‌های بیشتر سیرا برقی را داده است. تخمین زده شده شعاع حرکتی مدل ادیشن ۱ به ۷۰۸ کیلومتر برسد که ۱۰ درصد بیشتر از رقم اعلامی در زمان رونمایی است. باید به این نکته اشاره کنیم که ارقام یاد شده برای توان پیمایش این خودرو تخمین‌های خود جنرال موتورز است نه EPA اما با این وجود نیز عملکرد سیرا برقی بسیار بهتر از F-150 لایتنینگ و تسلا سایبرتراک به نظر می‌رسد. همچنین این خودرو در صورت اثبات چنین چیزی بهتر از ریویان R1T خواهد بود. آمریکایی‌ها علت چنین بهبودی در توان پیمایش خودروی خود را بهینه‌سازی پلتفرم اولتیوم جنرال موتورز ذکر کرده‌اند.

سیرا دنالی ادیشن ۱ با حداکثر توان یدک کشی تخمینی ۴۵۳۶ کیلوگرمی و ظرفیت یدک کشی آن حدود ۶۵۸ کیلوگرمی عرضه می‌شود که این ارقام نیز بهتر از زمان معرفی هستند. نکته دیگر به توانایی شارژ سریع باتری‌های وانت پیکاپ موردبحث مربوط می‌شود که با استفاده از شارژر ۳۵۰ کیلوواتی می‌توان در عرض ۱۰ دقیقه به شعاع حرکتی ۱۶۰ کیلومتری دست یافت. تنها خبر بد درباره جی ام سی سیرا برقی به زمان عرضه آن مربوط می‌شود. مشتریان بجای دریافت خودروی خود در اوایل سال جاری میلادی باید منتظر تابستان بمانند. کل مدل‌های ادیشن ۱ به فروش رسیده هرچند خودروساز موردبحث اشاره‌ای به تعداد تولید آن نکرده است. در آینده قیمت و مشخصات سایر تریم های سیرا برقی نیز منتشر خواهند شد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۳ رای[ad_2]

Source link