[ad_1]

مسابقه ۶ ساعتی اسپا میزبان این ابرخودروی مفهومی خواهد بود.

ماه آینده و در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳، سومین مسابقه فصل ۲۰۲۴ مسابقات جهانی استقامت برگزار می‌شود. به این ترتیب، پیست بلژیکی اسپا به‌مدت ۶ ساعت میزبان ابرخودروهای پژو، پورشه، بی‌ام‌و، کادیلاک، تویوتا، فراری، آلپین و لامبورگینی خواهد بود. هرچند هر مسابقه WEC رویدادهای جذاب خاص خود را دارد اما این مسابقه با باقی آن‌ها تفاوت محسوسی دارد و آن، رونمایی از مدل مفهومی آلپنگلو است.

ابرخودروی مفهومی آلپین

مقالات مرتبط:

ابرخودروی مفهومی آلپین

این خودروی زیبا و چشم‌نواز امید زیرشاخه رنو برای زنده نگه داشتن موتورهای درون‌سوز هیدروژنی به شمار می‌رود که برای نخستین‌بار در سال ۲۰۲۲ رونمایی شد. آلپین موتور V8 این خودرو را با کمک شرکت «گیبسون تکنولوژی» توسعه داده تا بتواند نهایتا ۸۶۷ اسب بخار قدرت را از آن استخراج کند. این پیشرانه می‌تواند آغاز خوبی برای آلپین باشد تا خود برای حضور در نسخه هیدروژنی مسابقات استقامت در آینده آماده کرده و سپس از فناوری آن در خودروهای جاده‌ای استفاده کند.

بسیاری از طرفداران آلپین و خودروهای هیدروژنی امید دارند آپلنگلو روزی وارد خط تولید شود. این خودرو هم‌اکنون تاثیر زیادی روی زبان طراحی آینده برند آلپین گذاشته است که به‌زودی کوپه A110 را بازنشسته خواهد کرد روی مدل‌های آینده مانند هاچبک برقی A290 تمرکز خواهد کرد که شباهت زیادی به رنو ۵ برقی دارد؛ حتی طراحی ابرخودروی WEC این شرکت فرانسوی هم به زبان طراحی آلپنگلو نزدیک شده است. نظر شما درباره این ابرخودرو مفهومی چیست؟ آیا آلپین توان تولید چنین خودرویی را دارد؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۳ رای[ad_2]

Source link