[ad_1]

نسل جدید تویوتا ۴ رانر ۲۰۲۵ به تازگی معرفی شده و ما می‌خواهیم برخی از ویژگی‌های جذاب و پنهان آن را معرفی کنیم.

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

پس از ۱۵ سال حضور در بازار، پنجمین نسل تویوتا ۴ رانر بازنشسته شده است. به این ترتیب فضا برای رونمایی از نسل ششم ۴ رانر ۲۰۲۵ مهیا گشته و ژاپنی‌ها این خودرو را با دو تیپ جدید تریل هانتر متمرکز روی آفرود و پلاتینیم لوکس‌تر ارائه خواهند کرد تا مجموع تیپ‌های قابل انتخاب به ۹ تیپ برسد. برای آنکه با ششمین نسل تویوتا ۴ رانر ۲۰۲۵ بیشتر آشنا شوید حتماً این ۷ ویژگی جذاب و پنهان را مرور نمایید.

شیشه پشتی برقی

اولین ویژگی مورد اشاره در واقع یکی از قدیمی‌ترین ویژگی‌های ۴ رانر است. باید دوباره بگوییم که تویوتا شیشه پشتی برقی را ارائه کرده است. این ویژگی قبلاً و در آستانه معرفی رسمی ۴ رانر ۲۰۲۵ معرفی شده بود.

شیشه عقب

دومین ویژگی جذاب ۴ رانر جدید از نظر ما بازهم به شیشه‌های آن ارتباط دارد. ما فکر می‌کنیم شیشه پشتی این خودرو در پانل سه‌چهارم جزو ویژگی‌های جالب شاسی‌بلند تازه‌نفس تویوتاست. این شیشه در واقع اشاره‌ای به دو نسل اول ۴ رانر است، خودروهایی که از طراحی مشابه در این بخش بهره‌مند بودند.

تیپ جدید تریل هانتر

همانند وانت پیکاپ تاکوما، نسل جدید ۴ رانر ۲۰۲۵ نیز با تریم آفرود محور تریل هانتر عرضه خواهد شد. این مدل مانند تیپ TRD Pro به پیشرانه ۲.۴ لیتری هیبریدی با ۳۲۶ اسب بخار قدرت مجهز است.

تیپ لوکس پلاتینیم

صحبت از تیپ‌های جدید این شاسی‌بلند شد و باید گفت ۴ رانر ۲۰۲۵ در تیپ سطح بالای پلاتینیم نیز قابل انتخاب خواهد بود. این مدل که پرچم‌دار خانواده ۴ رانر است یک پله بالاتر از مدل لیمیتد قرار می‌گیرد و از جمله ویژگی‌های آن می‌توان به صندلی‌های عقب گرم شونده، برف‌پاک‌کن‌های حساس به باران، هدآپ دیسپلی و تکنولوژی یدک کشی استاندارد اشاره کرد.

قوای محرکه هیبریدی

ما درباره تیپ‌های جدید تویوتا ۴ رانر ۲۰۲۵ زیاد صحبت کردیم اما یکی از مهم‌ترین بخش‌های خودرو به قوای محرکه مربوط می‌شود. برای اولین بار در تاریخ ۴ رانر با قوای محرکه هیبریدی در دسترس خواهد بود. این پیشرانه به‌صورت استاندارد در تیپ‌های TRD Pro، تریل هانتر و پلاتینیم نصب می‌شود. پیشرانه یاد شده در برخی تریم های دیگر به‌صورت سفارشی قابل انتخاب است.

تجهیزات آفرود

با بررسی تصاویر ۴ رانر جدید می‌توان متوجه آنتی رول بار قطع شونده در مدل‌های TRD Pro و تریل هانتر شد. گفته می‌شود این ویژگی به‌صورت آپشن در مدل TRD عرضه خواهد شد هرچند باید منتظر ماند و دید که آیا آپشن موردبحث در یک پکیج ارائه می‌شود یا اینکه به‌صورت مجزا قابل انتخاب است.

دامپرهای منحصربه‌فرد

هر دو مدل TRD Pro و تریل هانتر از سیستم تعلیق عقب کاراتر سود می‌برند. مدل‌های TRD Pro به دامپرهای فاکس QS3 با تنظیمات دستی مجهز هستند درحالی‌که مدل‌های تریل هانتر از دامپرهای ARB امو سود می‌برند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۲ رای[ad_2]

Source link