[ad_1]

نسخهٔ فیس‌لیفت مرسدس بنز EQS به باطری کمی بزرگ‌تری مجهز شده و در بیرون هم از جلوپنجرهٔ جدیدی با خطوط افقی مشابه S کلاس بهره‌مند شده است.

مرسدس بنز سدان الکتریکی EQS را برای مدل ۲۰۲۵ مورد به‌روزرسانی قرار داده است و برخی از ویژگی‌های ظاهری S کلاس را روی این پرچم‌دار برقی اعمال کرده است. البته تغییرات ظاهری EQS مدل ۲۰۲۵ صرفاً به نمای جلو محدود می‌شود جایی که مرسدس برای این ماشین جلوپنجرهٔ مصنوعی جدیدی با خطوط کرومی افقی را طراحی کرده تا شبیه محصولات درون‌سوز خود به نظر برسد. علاوه بر این، مثل S کلاس حالا لوگوی مرسدس هم به‌صورت ایستاده روی کاپوت خودنمایی می‌کند.

البته ازآنجایی‌که این صرفاً یک فیس‌لیفت است، فرم تخم‌مرغی بحث‌برانگیز EQS بدون تغییر باقیمانده و حتی با وجود این به‌روزرسانی، پرچم‌دار الکتریکی اشتوتگارت هنوز هم شکوه S کلاس را ندارد. کابین خودرو هم تقریباً تغیری را تجربه نکرده و مرسدس صرفاً به دریچه‌های تهویهٔ روی ستون‌های B تریم کرومی را افزوده است. علاوه بر این، برای بالش‌های عقب نیز دوخت متضاد و لوله‌های چرمی ناپا را در نظر گرفته درحالی‌که ۵ میلی‌متر به فوم پشتی صندلی‌های عقب افزوده شده تا راحتی بیشتری داشته باشند.

زیر این بدنهٔ تقریباً دست‌نخورده اما حالا پکیج باطری بزرگ‌تر ۱۱۸ کیلووات ساعتی بجای ۱۰۸.۴ کیلووات ساعتی قبل پنهان شده است. این باطری بزرگ‌تر برد بیشتری را برای سدان الکتریکی مرسدس فراهم کرد که مدل پایهٔ EQS450 محرک عقب آن می‌توانست با هر بار شارژ تا ۵۶۵ کیلومتر را طی کند. این عدد برای مدل‌های EQS450 چهارچرخ محرک و EQS580 برابر با ۵۵۵ کیلومتر و برای EQS AMG تنها ۴۹۰ کیلومتر بودند که حالا باید کمی بیشتر شده باشند.

علاوه بر این، حالا انرژی بیشتری به باطری‌های EQS بازخواهد گشت زیرا بازیابی انرژی از طریق نرم‌افزار جدید سیستم احیای انرژی ترمزها بهبود پیدا کرده است. همچنین ازآنجایی‌که به دلیل وجود این سیستم از ترمزهای معمولی کمتر از نمونه‌های بنزینی استفاده می‌شود، لنت‌ها هرازگاهی به‌طور خودکار با دیسک‌ها درگیر می‌شوند تا کارایی خود را حفظ کنند. نسخهٔ فیس‌لیفت EQS اواخر سال جاری در ایالات‌متحده عرضه خواهد شد و فعلاً از قیمت آن خبر نداریم اما در نسخهٔ قبلی قیمت مدل پایهٔ EQS450 از ۱۰۴,۴۰۰ دلار آغاز می‌شد و در مدل AMG به ۱۴۷,۵۵۰ دلار می‌رسید. این در حالی است که مطالعهٔ اخیری نشان داده است EQS پس از تنها یک سال حدود نیمی از ارزش خود را از دست می‌دهد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۲ رای[ad_2]

Source link