روغن آیسین اصلی ژاپن

روغن آیسین و روغن گیربکس آیسین یکی از بهترین روانکارهای موجود در بازار ایران و بهترین گزینه برای خودروهای با گیربکس آیسین می باشد. این شرکت ژاپنی همچنین یکی از بزرگترین تولید کننده های گیربکس در دنیا است.

با این وجود این شرکت ژاپنی مادر و شرکتهای منتشره در جهان که محصولات آیسین را تولید می کنند، در ایران (تا زمان نگارش این مطلب) نمایندگی رسمی و قانونی ندارند. روغن اصلی آیسین و روغن گیربکس آیسین اصل در واقع بصورت قاچاق و یا خرید عمده وارد ایران می شوند.

البته گزارشهایی دال بر پرشدن قوطی های روغن آیسین و تولید داخلی این محصول به این مجله اینترنتی واصل شده است که در اعتبار آنها مستند محکمی نداشتیم.

22212127

نمایندگی قانونی آیسین در ایران

آیا ایران دارای نمایندگی رسمی محصولات آیسین ژاپن است؟

خیر. تا این لحظه هیچ اطلاعاتی از اعطای نمایندگی یا عاملیت رسمی و مجاز و قانونی شرکت ژاپنی آیسین در ایران، در هیچ وبگاه رسمی متعلق به این شرکت ژاپنی، منتشر نشده است.

پس همه تقلبی هستن؟

باز هم خیر! شما اگر ثبت سفارش برای خرید عمده ی این روغن داشته باشید، احتمالا می توانید از طریق یکی اط شرکتهای بازرگانی، از کشورهای اطراف که نمایندگی این محصول را دارند، روغن اصلی آیسین و روغن اصلی گیربکس آیسین را وارد کشور نمایید. پس روغنی که شما تهیه کرده اید می تواند اصلی، تقلبی و یا یکی از چنین خریدهایی باشد.

فقط آیسین ژاپنی اصل است؟

بستگی دارد وارد کننده از کدام کشور این محصول را وارد کرده باشد. عمده ی قاچاق روغن اصلی آیسین از کشور امارات و کشورهای اطراف صورت می گیرد. بنابراین ممکن است لیبل پشت محصول به زبان عربی نگارش شده باشد. پس زبان، لیبل و بسته بندی محصول، دلیلی بر اصل یا فیک بودن روغن آیسین شما نیست.

نکته ی مهمتر اینکه محصولات آیسین در کشورهای محتلفی ممکن است تولید شوند. مثلا روغن آیسین اصل و روغن گیربکس آیسین اصل برای بازار خاورمیانه و شمال آفریقا، در کره جنوبی تولید می شوند. حالا ممکن است این محصولات برای بازار ژاپن و آمریکا در جایی دیگر و با بسته بندی متفاوتی تولید و عرضه شوند.

نکاتی در مورد روغن آیسین اصل و تقلبی

^

بسته بندی های با کیفیت

روانکارهای اصلی آیسین با بسته بندی های پلاستیکی با کیفیت و لیبل جدا ناشونده تولید می شوند. نوار باریکی در راس قوطی محتوی قوطی را نمایش می دهد.

^

شرکت وارد کننده را پیدا کنید

اگر کالای شما قاچاق و پر شده در داخل نباشد، بالاخره بطور قانونی توسط یک شرکت وارد شده است و قاعدتا باید کالاهای وارد شده را در سامانه تجارت ثبت کرده و برچسبی تایید کننده ی هویت محصول روی آن نصب شده باشد.

^

مراقب قیمتهای اغوا کننده باشید

شما اگر تصمیم بگیرید یک روغن آیسین اصل را خریداری کنید، معادل دلاری بعلاوه هزینه مالیات و کمرکی و سایر هزینه ها را باید پرداخت کنید. پس تحت هر شرایطی نمی توانید روغن آیسین اصل را با قیمتهایی که با کلیت بازار تفاوت بزرگی دارد، تهیه کنید مگر تقلبی و پرشده در ایران.

^

ماجرای روغن های آیسین مزایده ای چیست؟

خب قاچاق جرم است. کالای قاچاقچی هم ضبط می شود. قاعدتا به دریا که ریخته نمی شود و برای فروش به مزایده گذاشته می شود. ممکن است قیمت تمام شده در این فرآیند، از کف قیمت بازار، ارزانتر تمام شود. این موضوعی طبیعی است تنها به تاریخ مصرف آن دقت کنید.

^

به تاریخ تولید محصول دقت کنید.

من بعنوان یک شرکت معتبر، از تامین کننده روغن آیسین اصل می خواهم بیشترین تاریخ مصرف را برای فاکتور من در نظر بگیرد. پس ترجیحا از خرید روغن هایی که تاریخ مصرف کوتاهی دارند، پرهیز کنید تا به خرید روغن ایسین اصل نزدیکتر شوید.

^

به کدام فروشنده اعتماد کنیم؟

گفتگو در این مورد بسیار سخت است. اینکه من فهرستی از فروشندگان معتبر روغن آیسین اصل و یا روغن گیربکس اصلی آیسین به شما ارایه کنم، غیر ممکن است. اما به تجربه ثابت شده است کاسبان منصف و دارای اعتبار تلاش می کنند روغن های خود را از منابع رسمی تهیه کنند. توضیح بیشتر در این مقال نمی گنجد معهذا سعی کنید تا در نمایندگی ها روغن خودرو را تعویض کنید و یا سراغ مکانیکهایی بروید که حرف خوب راجع به آنها زیاد است.

^

ویژگیهای روغن اصل آیسین چیست؟

آیسین روغن موتورهای خود را در 4 گرید اکونتک،گرین تک، اووتک و سنتک عرضه می نماید. اینچهار سطح تکنولوژی تفاوتهای عملکردی و قیمتی دارند. خب بر همین اساس ممکن است برخی از این محصولات با توجه به قیمت و مزایای رقابتی محصول، در برخی کشورها وارد نشود.مثلا ممکن است روغن 5W30 آیسین مدل اووتک  در ایران موجو نباشد اما همین محصول مدل گرین تک آن موجود باشد.

^

تفاوت تکنولوژیهای مختلف آیسین در چیست؟

آیسین دو مقوله ی بسیار مهم محیط زیست (پایداری) و عملکرد را برای طبقه بندی تکنولوژی بکار رفته در محصولاتش، معرفی می نماید. هرچه محصول پایدارتر در برابر مقاومت باشد، قاعدتا تکنولوژی بالاتری دارد و هزینه ی تولید آن بیشتر است. مقاومت در برابر تجزیه شدن یعنی پایداری و بقا در محیط زیست.

پس می توانیم حدس بزنیم که روغن گرین تک آیسین، ماندگاری کوتاهتری در برابر تخریب دارد و با طبیعت دوست تر است اما در نقطه مقابل باید زود به زود تر از سایر تکنولوژیها تعویض شود.

نکات کلی دیگر در مورد محصولات آیسین…

محصولات روانکار آیسین توسط تامین کننده ها مختلف و به روشهای متنوعی وارد کشور می شوند. از قاچاق و قانونی گرفته تا تولید وطنی و واردات مسافری. اما آنچه اهمیت دارد شناخت ویژگیهای هر یک از آنها است تا خریدی نزدیکتر به خرید اصلی داشته باشیم.

روغن ترمز آیسین

روغن ترمز آیسین با تکنولوژیهای زیر قبلا وارد بازار ایران شده بود:

DOT III ,DOT IV

بتازگی روغن  ترمز آیسین با تکنولوژی دات پنج نیز وارد بازار شده است. این روغن ترمز ویژه ی سیستمهای ترمز الکتریکی نسل جدید است .

روغن موتور آیسین

چهار سطح تکنولوژی برای ده استاندارد:

روغن آیسین 0W30 | روغن آیسین 0W40 | روغن آیسین 0W20 | روغن آیسین 5W30 | روغن آیسین 5W40 | روغن آیسین 10W40 | روغن آیسین 20W50 | از سطح کیفی SM تا SN+

واسکازین آیسین

شاید یکی از قدیمی ترین محصولات آیسین، روغن دنده دستی یا واسکازین است. دو یا سه محصول از این خانواده در بازار ایران وجود دارد . بنظر می رسد وارد کنندگان آیسین، جایگاه ویژه ای برای این محصول در سبد محصولات خود ، در نظر نگرفته اند.

آیا آیسین سطح کیفی SP دارد؟

تا زمان نگارش این مقاله، روغن موتور ادینول، تنها وارد کننده قانونی روغنی با سطح کیفی SP است و شرکتهای و افراد وارد کننده آیسین، به سطح کیفی SN+ رضایت داده اند.

البته این سطح کیفی بالاترین سطح قابل عرضه در کشور می باشد.

روغن گیربکس اتومات آیسین

گیربکس اتوماتیک یا اتومات نیاز به روغنی ویژه از آیسین دارد. مارکتینگ آیسین در جهان بینظیر است بطوریکه توانسته با چهار یا پنج محصول، تمامی گیربکسهای دنیا را پوشش دهد. گل سرسبد این روغنها هم روغن گیربکس اتومات AFW+

کولانت آیسین

شاید یکی از شگفتی های تکنولوژی که نادیده گرفته شده  است را بتوان کولانت آیسین نامید. یک محصول همه فن حریف  که رنج وسیعی از سرما و گما را برای خودرها قابل تحمل می نماید.

البته در مارکت ایران که رادیاتور با آب شلنگ و با قیمت مجانی پر می شود، خرید کالای دو میلیونی فقط برای پر کردن رادیاتور شاید راهکار اقتصادی نباشد. اما در مورد خودرهای خاص این یک اجبار و باید است که خب یکی از بهترین این اجبارها، کولانت یا ضد یخ ضد جوش آیسین است.

دقت کنید کولانت آیسین نباید روی آب ریخته شود و همچنین نباید کمبود آنرا با آب پر کرد.

توجه توجه

این یک مجله ی اینترنتی با هدف ارتقای آگاهی شما است. هیچ خرید و فروشی در این سایت انجام نمی شود. قیمتهای درج شده بر اساس واقعیات بازار تا زمان نگارش مقاله درج شده است و هدفی جز اطلاع رسانی از انتشار آنها وجود ندارد.

 این سایت هیچ ارتباطی با عرش، آیسین و یا هر شرکت وارد کننده یا نمایندگی آیسین ندارد و بطور مستقل و عام المنفعه، فعالیت دارد.

آماده باشید!

این مجله ی اینترنتی بزودی علاوه بر برند آیسین، سایر برندهای روانکارهای خودرویی را با کیفیت بهتر، عرضه خواهد نمود. در این راستا از تعدادی هنرمند متخصص در حوزه تولید محتوا دعوت به همکاری می گردد:

1- گرافیک دیزاینر  2-موشن گرافیست 3-بکند 4-ادمین سوشال 5-استراتژیست سوشال 6-مدیر دیجیتال مارکتینگ 6- مدیر هنری

در ارتباط باشید

تماس بگیرید

22212127 (021)